top of page

אילנה רוגל

אילנה רוגל, נטורופטית, מומחית בתזונה ומחברת כרכי האנציקלופדיות:
- על רוח וחומר 2007
- על סדר אקראי מופתי 2011
- על אותות ואותיות 2013
- על המוח ביקום ובקיום ( 5 כרכים)  2015

- על התיאוריה של הכל (מחקר פעיל) 2020


אילנה רוגל, מייסדת מרכז מגדלור - המרכז נפתח בנוב' 2011.

אילנה, מנחה  קבוצות בקורס – מטפיזיקה רגשית - מבנה הרוח בגוף האנושי.

כמו כן, מייסדת ומפתחת דרך אימון רב רובדי. אימון רב רובדי מבוסס על סוגי מחשבה המקודדים בצלילים, באנרגיות בראשיתיות, בכוכבי לכת, ספרות ואותיות, ההשפעה של כל אלו על הגוף הפיזי ורגשי. מסע מרתק המשלב בין זיכרונות נשמתיים לזיכרונות עכשוויים.

אילנה רוגל  -  מחברת בין חלקיקי מודעות ותודעה לחומר.

מדובר על היכולת לראות בארבעה מימדים.
הבהרה על המושג "מדע קוסמי" :

היכולת להתבונן על מציאות ב '4 מימדים' קרי, ההשתקפות של חלקיקים מימין ומשמאל לציר אנכי וירטואלי, לבדוק לשרטט את ההשתקפויות בהתייחס לחלקיקי חומר, כחומצות אמינו ויסודות מהטבלה המחזורית.
מדובר במצב הוויה שקיים כפוטנציאל בכל מוח אנושי  מעין "חלימה" בצלילות דעת מירבית.

אילנה רוגל -תמונה להמחשת ארבעה מימדים

תמונה להמחשת ארבעה מימדים

הספקטרום האנרגטי והפיזיקלי המלא

הספקטרום האנרגטי והפיזיקלי המלא

מוח נשמתי ארבע מימדי

אילנה רוגל

בחברה המערבית המודרנית, כל-כך קל לאדם להתנתק מהמימד הרוחני שבקיום. האמונות והתפיסות הרווחות מאפשרות לאנשים לנהל 'חיים מלאים ומסופקים' לכאורה ללא חיי רוח וללא הכרה במימד הרוחני שבקיום האנושי.

אך האם הדבר כל כך פשוט? מה קורה כאשר הנתק שאנו יוצרים מול המימד הרוחני שלנו הולך וגדל, הולך ומקצין לכדי סתירה של ממש בין האופן בו אנחנו מנהלים את חיינו לכמיהות הרוחניות שלנו? האם ייתכן שזה משליך גם על המימד הקיומי הפיסי החשוב לנו ביותר – על בריאותנו?

אילנה רוגל הקדישה את חייה למחקר ומענה על שאלה זו, ובמיוחד – על מתן דרכים פרקטיות בהם כל אדם, ללא קשר לרקע שלו, לאמונתו הדתית או לאמונתו הרוחנית, יכול להיטיב עם עצמו בכל מימדי הקיום.

הכל החל כאשר החלה אילנה לעסוק בתזונה. כבר מראשית הקריירה שלה, הבחינה אילנה שנראה כי לבחירות הרוחניות /הרגשיות שאנשים מבצעים ישנן השלכות ברורות על מצב בריאותם. בזכות אינטואיציה וחיבור יוצאי דופן עם המטופלים שלה, הבחינה אילנה שאנשים שיצרו נתק מהמימד הרוחני- הרגשי הקיים בהם, מכמיהות פנימיות ששכנו בנפשם, מסיטואציות קשות שחוו ולא התמודדו איתן במלואן – חוו נתקים ושברים דומים במימד הבריאותי הפיסי, נתקים שבאים לכדי ביטוי בצורה מדידה לחלוטין: מחלות קשות, מצבים רפואיים כרוניים ובדיקות רפואיות לא תקינות.

תמונת אווירה עלים

הנתונים שהצטברו בידי אילנה הצביעו על קשר עמוק, מובהק וקוהרנטי בין הנפש, לרוח, לגוף – קשר שבא לידי ביטוי בצורה ישירה במצב הבריאותי של האדם. אך האם ייתכן שכך הדבר? זהו רעיון כל-כך שונה מהרעיונות עליהם מתבססת הרפואה המערבית; רעיון שהיה קשה להוכיחו… באותה התקופה רוב הרופאים והמטפלים לא הכירו אפילו בהשפעתה של התזונה על הבריאות, כל שכן בהשפעתו של מימד נפשי-רוחני כלשהו.על אף זאת, בהסתמך על הכמות האדירה של ראיות שהצטברו למולה, ובידיעה שייתכן שקיים כאן קשר שיהיה קשה להוכיח בשיטה המדעית הקלאסית, החליטה אילנה להעמיק בנושא ולחקור בו, גם אם משמעות הדבר היא חריגה מהמסורת הרפואית המערבית  הקלאסית בה החלה את דרכה. אילנה החליטה שעליה להמשיך ולחקור באופן מעמיק את הקשר ההדוק בין בריאותם הפיסית של בני-האדם לבריאותם הרוחנית, וע"י כך לאפשר להם לבצע בחירות שייטיבו עמם ועם בריאותם הרוחנית, הנפשית והפיסית.

אילנה פתחה במסע מופלא של מחקר וטיפול, שבמסגרתו נתגלו המשמעויות האנרגטיות של מזונות שונים, של מצבים בריאותיים שונים וכיצד הבחירות הרוחניות והנפשיות שאנו עושים יוצרות השלכות על בריאותנו. כיצד אנחנו מזמנים לעצמנו סיטואציות של לימוד והתפתחות רוחנית באמצעות מחלות? כיצד המזונות והאיכויות הקיימים בטבע משלימים את האיכויות הקיימות בנו ומאפשרים לנו ביצוע בחירות של הגשמה מרבית, התפתחות רוחנית וצמיחה אישית?  הסתבר, כי למציאות הרוחנית יש דרך להראות עצמה כאשר אנו מתנתקים ממנה לחלוטין – וזאת באמצעות תסמינים פיסיולוגיים, מצבים רפואיים ומחלות.

במהלך המחקר שביצעה, גילתה אילנה כי קשר זה בין רוח וגוף אינו תיאורטי או מעודן כלל ועיקר. למרבה הצער, נראה היה כי ההשלכות הבריאותיות של מצבים רוחניים ונפשיים יכולות להיות קשות ביותר: מחלות כרוניות, מחלות חשוכות מרפא ומצבים רפואיים להם אין עדיין פתרון מוגדר ברפואה המערבית. ההבנה של הקשיים והמחלות שאנו יוצרים לעצמנו הייתה קשה לעיכול לכל מי שגדל על ברכי הרפואה המערבית ודרכי המחשבה שלה.אכן, המחשבה כי אנו שולטים ללא עוררין בבריאותנו ויוצרים במו ידינו את המחלות הפוקדות אותנו מטילה עלינו אחריות קשה מנשוא. אולם, אילנה הבינה שנפלה בחלקה זכות וחובה לחקור את הנושא עד תום ולחשוף מידעים שיאפשרו את קידום הרפואה ובהמשך למוסס את הדיכוטומיה בין הרפואה המערבית לזו המזרחית, באמצעות הרחבה של גבולות המדע. 

תמונת אווירה, איש יושב בקצה צוק

במהלך מסע זה, אילנה זכתה לסייע לאנשים רבים מספור – אנשים שנרפאו ממצבים קשים בהם הרפואה ויתרה, בזכות ההבנה העמוקה של חיבור גוף-נפש והטיפול שהוא איפשר (צירפנו למועמדותה לפרס טמפלטון, מספר עדויות כאלו). רופאים אשר בהתחלה הטילו ספק באפשרות שאכן ישנו בכלל מימד רוחני/רגשי כלשהו לקיום האנושי, כל שכן השפעה למימד כזה על הבריאות, הפכו – בכוח העדויות וה-“ניסים רפואיים" כביכול שראו וחוו – למאמינים הגדולים ביותר: מאמינים בכך שגם אם אין ביכולתנו עדיין להבין את מלוא עומקו של הקיום הרוחני, אנחנו כבר – בזכות הידע שאילנה הביאה לעולם –בצורה מובנית, מתודית וניתנת לשיעתוק יכולים להשתמש בידע הזה כדי לעזור לאנשים להירפא ממצבים בהם לרפואה המערבית אין מה להציע.אילנה הביאה לעולם גוף ידע משמעותי שכולל את ההשלכות וההקשרים הרוחניים של כל מזון ומזון וכל מחלה ומחלה. המידע הזה נמצא בשימוש יומיומי ע”י רופאים, מטופלים ומטפלים במגוון אסכולות, ואילנה עומלת על הרחבתו והבאתו לקהלים רחבים יותר ויותר. ידע זה מאפשר לכל אחד להבין את ההשלכות הרוחניות על בריאותו ממגוון של אלמנטים, להבין שישנו מימד רוחני בחיים ושאנו יכולים לחוות אותו באופן בלתי-אמצעי באמצעות גופנו.

כיום, מפעל חייה של אילנה רוגל הוא להביא לתודעתם של בני האדם את המימד הרוחני בקיום האנושי ולפרש להם כיצד מימד זה ארוג באופן בלתי-נפרד בקיום הפיסי, הרגשי והנפשי שלנו. במסגרת מפעל זה, כותבת אילנה ספרים המנגישים את המידע לכל אדם. הספר הראשון, "על רוח וחומר", ראה אור בעברית, אנגלית ופורטוגזית. הספר השני, "על סדר אקראי מופתי", יצא לאור בעברית ותרגומים שלו לשפות נוספות נעשים בימים אלו. ספר שלישי "על אותות ואותיות". בנוסף החלה מחקר על המוח האנושי מ'הרוח אל החומר' הספר הרביעי  יצא  לאור 4/2/2016

אילנה מעבירה קורסים פורצי דרך והרצאות המיועדים להעביר את הידע למעגל מתרחב והולך של רופאים ומטפלים, וממשיכה לטפל וליצור הדים בעולם הרפואי ע"י שינויים מרחיקי לכת בחייהם של אנשים שמחלימים ממחלות קשות ומבצעים שינויים רוחניים בחייהם.

באמצעות טיפול ישיר באנשים, הנחלת הידע לרופאים ומטפלים נוספים וכתיבת ספרים המנגישים את המידע לכל נפש, יוצרת גב' רוגל גל עולמי של מודעות לחיבור בין הגוף והנפש אשר יוצרים שינוי של ממש. הודות לה, מדענים רבים ורופאים מהשורה הראשונה הכירו בחשיבותו של המימד הרוחני לתהליך הריפוי, גם אם עדיין איננו מסוגלים להסביר את חשיבות זו באופן מלא באמצעים הקונבציונאליים עליה התבססו בעבודתם עשרות שנים. אינספור חולים הופנו לטיפולה של אילנה ע"י מנהלי מחלקות בתי חולים ואנשי מדע שונים, שהבינו כי לעיתים תהליך ריפוי אמיתי דורש יותר מהתערבות פיסיולוגית גרידא – לעיתים הוא דורש מעורבות גם ברבדים עדינים יותר של הקיום האנושי.הסתירה לכאורה בין הרפואה האלטרנטיבית לבין זו הקונבנציונאלית, בין ההסתכלות ההוליסטית לזו המערכתית-מדעית, הופכת לחסרת משמעות בהסתכלות החדשה שיצרה אילנה. לשיטתה, אין סתירה בין הגישה המדעית והגישה ההוליסטית – והיא מוכיחה זאת ע"י עבודתה, ופותחת פתח לעתיד בו מערכת הרפואה שתעמוד לרשותו של כל בן-אנוש תדע לאפשר לו חיים טובים יותר בכל מובן ורובד; חיים בהם ישנו איזון בין הגוף לנפש, בין החומר לרוח, בין הפסיכולוגיה והאמונה ובין איכות-חיים ואהבה.

תמונת אווירה עץ פרי

ספרה הראשון של אילנה "על רוח וחומר" מראה לבני האדם כי בריאותם מונחת בכף ידם וכי יכולת הבחירה שיש לנו לגבי בריאותנו רבה מאוד – אולי רבה מכדי שנרצה להודות. יכולת הבחירה הזו קיימת מאחר והמימד הרוחני, בו יש לנו שליטה באמצעות הנפש, יוצר הלכה למעשה את בריאותנו. בספר אילנה מפרטת את המשמעויות של מרבית המזונות והמחלות הנפוצים בעולם המערבי וע"י כך מציבה תמונה ברורה של השפעת הרוח על החומר. הספר ממחיש את הדרכים בהם הנשמה והקיום הרגשי מעצבים את הגוף הפיסי כך שהאדם יוצר או מונע התפתחות במו ידיו. ע"י כך, מהווה הספר מדריך פרקטי לגישה מאוזנת כלפי המחלות הקשות הנפוצות בעולם המערבי וכלפי המזון אותו אנו צורכים. אין מדובר בעוד מדריך לחיים טובים או דיאטות – ההיפך הוא הנכון, מאחר ולשיטתה של אילנה אין מרשם לנוסחה כזו התואמת את כל בני האדם. לכל אחד מאיתנו ישנו מבנה אישיותי ייחודי, צרכים שונים וחוויות שונות שספגנו במהלך חיינו – והבנת מבנה ייחודי זה היא המפתח להתאמת התזונה הנכונה. בזכות תיאור האיכויות השונות, הספר מאפשר לכל אדם לבחור בקפידה את המתאים לו על פי מצבו הבלעדי. כך, קריאה בספר "על רוח וחומר" מובילה להליך גילוי עצמי והתחברות למימד הרוחני שבקיום האנושי. זוהי הפעם הראשונה שבה מקבלים בני האדם אפשרות להבין את הקשר בין מזונות, רוח, רגש ומחלות. זוהי הפעם הראשונה בה מוצע, בשפה שווה לכל נפש, קישור ברור בין היווצרות מחלות לבין האיזון הנפשי שלנו והמזון אותו אנו צורכים. הספר נמצא בשימוש ע"י מטפלים וע"י מגוון עצום של חולים, המעידים כי הספר אפשר להם למצוא דרכי ריפוי עצמי תוך הבנת המצב שתרם להופעת המחלה. מחלה משמעותית, כאמור, איננה תופעה מקרית – היא תוצר ישיר של בחירות שבני האדם מבצעים; ביכולתם למנעה ואף לעצרה.

ספרה השני של אילנה "על סדר אקראי מופתי" ראה אור בספטמבר 2011. ספר זה מביא תפיסות ומידע רוחני-פילוסופי המיועדים לאפשר לאנשי המדע לבצע מחקר פורץ-דרך שיחשוף אט אט את קווי-התפר בין הפיסיקה לרוח. מדובר באתגר אדיר של הבאת מידע שעדיין אינו שלם ואינו מובן די צרכו, כדי לגרות את העולם המדעי לפרוץ גבולות ולהאיץ את התפתחות המין האנושי. הספר עורר הדים רבים ואנשי מדע רבים נעזרים בו כמצפן המורה על כיוונים מחקריים בהם טמון פוטנציאל לגילויים משמעותיים – גילויים שייטיבו עם המין האנושי.

בנובמבר 2012 יצאה לאור האנציקלופדיה השלישית 'על אותות ואותיות'  על מסע האותיות מיקום עד קיום. (ניתן לקרוא אודותיה כאן באתר מגדלור)

שאיפתה של אילנה רוגל היא להמשיך במפעל הכתיבה וההוראה (מעבר לחמשת הכרכים של האנציקלופדיה,יכתבו גם ספרים שיופנו לנוער) וכי ספריה יתורגמו לכל השפות על מנת שהמידע פורץ הדרך יעבור לכל בני האנוש. הנגשת המידע יש בה בכדי לחולל מהפך של ממש בחשיבה האנושית ובבריאותם של בני האדם.

אילנה רוגל - נטרופטית, מומחית בתזונה, אסטרולוגית ומתקשרת.
צפייה בסרטון

אילנה רוגל

נטרופטית, מומחית בתזונה, אסטרולוגית ומתקשרת

אילנה רוגל, קטע קצר מתוך פודקאסט המעלית

היכן ומתי הכל התחיל? מה את חוקרת בימים אלו? דני גולן ויניב אדרי מפודקאסט המעלית (מספר 36), מארחים את אילנה רוגל