top of page

אימון אישי רגשי – או טיפול פסיכולוגי?

עודכן: 21 בנוב׳ 2021


בשנים האחרונות הטיפול הפך לחלק אינטגרלי משגרת התחזוקה התקינה שאנחנו מעניקים לעצמנו. בניגוד לשנים עברו, בהן הייתה רווחת הסטיגמה כי מי שנעזר באנשי מקצוע בתחום הטיפולי/פסיכולוגי הוא חריג מהנורמה, כיום, אנחנו מדברים על כך כי, בין אם באופן נקודתי ובין אם באופן מתמשך, אנחנו זקוקים מדי פעם לזווית הסתכלות נוספת כזו שתסייע בידינו לקבל פרספקטיבה שונה במקצת על המציאות בה אנחנו חיים ועל קשיים נקודתיים איתם אנחנו מתמודדים. מאחר וכמו בתחומים אחרים, גם סוגי טיפולים משתנים ומתאימים את עצמם לעידן אחר ולמציאות המשתנה, אימון אישי רגשי הפך לתהליך משופר ואף מקוצר.


האימון הוא אקטיבי (שיעורי בית, פעולות שונות וכו) לעומת סוגי טיפול בהם אנו פאסיביים. האימון הרגשי מאפשר למנף את התובנות שהתקבלו כתוצאה מאיתור מקורות הבעיה. ייעודו של האימון מתמקדת בלקיחת אחריות ויציאה אל פעולה, להניע לשינוי.

במרכז מגדלור אנו מתוודעים אל 'חוזה נשמה' המאפשר לנו להבין את הבחירות הלא מודעות שלנו ולהסיק היכן הן נועדו לשרת את דרכנו והתפתחותנו. ההבנה שאנחנו התסריטאים, הבמאים והשחקנים בסרט של חיינו מהווה את ה GAME CHANAGER והופכת את הקורבנות למיותרת ואף זו שמכשילה את דרכנו אל עבר איזון והחלמה.אימון אישי רגשי או טיפול פסיכולוגי

מהן הנחות המוצא של אימון אישי רגשי?

אימון אישי רגשי מבוסס, מצד אחד, על הנחת היסוד כי לא ניתן להשיג את השינוי האמיתי והמשמעותי מבלי להתייחס לאירועי העבר, אלו שעיצבו אותנו.

ומצד שני, בעידן המודרני שלנו בו דברים נעים במהירות, אנו זקוקים לזוויות הסתכלות שונות ונוספות על המציאות שלנו. כאלו שיגרמו לנו לנוע הלאה ולהתקדם.


בהרבה מקרים הטיפול הפסיכולוגי מכיל ומערסל, בוחן לעומק את העבר, את הטראומות ומחפש "אשמים" למצב אליו נקלענו.

האימון במגדלור מניע אותנו להיכרות מסוג שונה עם עצמנו, הכרות בין שני חלקים: אני בחומר ועצמי ברוח, כלומר ההיבט הנשמתי עם ההיבט הפיזי החומרי. האימון מחדד את שיתוף הפעולה בין שתי המהויות האלו ומדגיש את חשיבותה של הכלה עצמית והסכמה למי שאנחנו. מתוך הסכמה ולקיחת אחריות על החוזה שלי מול עצמי כך מתאפשר לי לשנות את דפוסי החשיבה המעכבים שלי.


בתהליך הפסיכולוגי, עברו של האדם משמש כמסגרת להתייחסות לזמן הזה, בעוד אימון אישי רגשי אכן מביט על העבר כדוגמא ללמידה אך אינו מתמקד בעבר.

האימון שם את הדגש על ההווה, תוך כדי שינוי הפרשנות לגבי אותם אירועים "מעכבים" מעברנו. האימון מעצים את האדם מעצם ההבנות של הבחירות והכלים עמם הגיע לעולם. בתהליך מקוצר, מבין האדם מאיין הגיע ולאן פניו מועדות. הוא לומד לגבות את עצמו, הוא מנהל ויוזם את חייו ולא בבחינת מגיב סביל למציאות.


במגדלור מתמחים באימון להחלמה ממחלה פיזית (כרונית) הן באופן קבוצתי והן באופן אישי.

התמה המובילה במרכז מגדלור היא ש- מחלה היא יצירה – אמנם בדרכלל לא מודע בעקבות נתק פנימי בין היבט שכלי להיבט רגשי. נוצרים קונפליקטים שיוצרים עצירה, תקיעות, מחלה ועוד.


הפרק המרכזי באנציקלופדיה 'על רוח וחומר' מאת אילנה רוגל.

מתייחס אל מחלות שונות, דרכי יצירתן והחלמה.

התכנים של מרכז מגדלור מאפשרים את הגדלת מיפתח הזיכרון של בן אדם מה שסוחף אותו למימוש רחב ועמוק יותר של החוזה בין האני בחומר לבין העצמי הנשמתי.


לפרטים נוספים לגבי אימון אישי או קבוצתי - ללימור תמיר 054-7640649

תובנות וכלים אפקטיביים ליישום!

234 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commentaires


bottom of page